«У 2024 році Україна має відновити незалежний медіаландшафт», – звіт Єврокомісії

Джерело: звіт Єврокомісії

Європейська комісія у своєму звіті щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до Європейського Союзу закликала відновити “незалежний медіаландшафт”.

“У наступному році Україна повинна розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту”, – йдеться в документі.

Водночас Європейська комісія згадала, що навесні 2022 року українська влада розпочала телемарафон “Єдині новини” і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.

“У березні 2022 року в умовах воєнного стану президент підписав указ про єдину інформаційну політику шляхом об’єднання програм усіх національних телеканалів в єдину інформаційну платформу. Це рішення призвело до розширення державного контролю над мовленням і деяких обмежень”, – зазначено у звіті.

При цьому там додається, що початок російського повномасштабного вторгнення “глибоко вплинув на медіаландшафт”.

“Пріоритетом уряду має бути забезпечення відновлення повного медіаплюралізму та чіткої прозорості медіавласності, беручи до уваги міркування безпеки”, – йдеться в документі.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

1 квітня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що уряд країни передав Збройним силам України ще 1 500 бойових БпЛА.

Харківський канал до 1 квітня пожартував про те, що у Харкові відкриється ресторан МакДональдз. Настільки зрадівши, усі почали робити репости “новини”. Поширення набрало таких обертів, що навіть офіційній сторінці МакДональдзу довелося реагувати.