У 2024 році відбудеться масштабне скорочення посад держслужбовців та суддів

Джерело: засідання Робочої групи з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні на YouTube

У 2024 році відбудеться скорочення низки посад у штатах органів виконавчої влади та в апаратах судів. Директорка Департаменту видатків бюджету органів влади Міністерства фінансів Людмила Рожкова наголосила, що це – рішення уряду.

“Є доручення провести скорочення в державних органах виконавчої влади, але судовій владі теж буде необхідно переглянути штати. Якщо кілька років конкретні вакантні посади в судах не заповнюються, то вони й не потрібні”, – зазначила Людмила Рожкова.

За її словами, у держбюджеті 2024 року передбачено фінансове забезпечення тільки на фактичну чисельність працівників державних установ.

“Фінансово буде забезпечена лише фактична чисельність працівників апаратів судів. Фінансувати потрібно фактично працюючих людей”, – додала вона.

Також у наступному році можуть бути заповнені лише 10% поточних вакансій. Деталей щодо посад вона не навела.

Зі свого боку, заступник голови фінкомітету Верховної Ради Ярослав Железняк заявив, що на 2024 рік максимальну кількісту співробітників БЕБ обмежено з 4000 до 1400.

Популярний американський ведучий Джо Роган назвав військову допомогу Україні “кроком до Третьої світової війни”, на що різко відповів український боксер Володимир Кличко, звинувативши ведучого у підтримці кремлівських наративів.

Як свідчать дані Моніторингу російських злочинів проти журналістів та медіа, за два роки й дев’ять місяців від початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні.

У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.

Влада Єгипту повідомила про 17 зниклих безвісти осіб через аварію туристичного круїзного судна у Червоному морі.

В Україні вже з 1 січня 2025 року зросте вартість платної підписки на сервіс на основі штучного інтелекту ChatGPT через закон про “податок на Google”, відповідно до якого компанія-розробник OpenAI почне сплачувати 20% ПДВ.