У 2025 році Україна планує виготовити 30 000 далекобійних дронів і 3 000 ракет

Джерело: Денис Шмигаль

В Україні планують виготовити 30 тисяч далекобійних дронів і приблизно 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів у 2025 році.

“У рамках проєкту “Зброя перемоги” запустимо довгострокові контракти з виробниками на 3-5 років. Особливу увагу приділятимемо компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України – виробити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тис. крилатих ракет і ракет-дронів”, – розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Він нагадав, що цьогоріч Україна має рекордний бюджет, щоб забезпечити армію та посилити оборонну промисловість, – 2 трлн 230 млрд гривень.

За словами прем’єра, витрати на озброєння і військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд грн, а плани вітчизняних підприємств оборонно-промислового комплексу передбачають нарощування наявних виробничих можливостей до 30 млрд дол.

Він також заявив, що Україна розвиватиме “данську модель”, за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії, і на цю програму на 2025 рік очікується залучити понад мільярд доларів.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.