У 23 областях провели моніторинг умов та облаштування місць тимчасового проживання ВПО
Джерело: Мінреінтеграції
У 23 областях України провели моніторинг умов та облаштування місць тимчасового проживання (МТП) внутрішньо переміщених осіб.
Моніторингом охоплено 1 136 МТП із загальною кількістю 98 262 місця.
Як засвідчують результати дослідження, у 91% МТП внутрішні переселенці мають доступ до інформації про державну реєстрацію ВПО. Зокрема, майже у всіх місцях тимчасового проживання їх консультують щодо:
- доступних медичних закладів та послуг;
- урядових та місцевих програм із надання грошової та інших видів допомоги ВПО;
- доступу до правової допомоги;
- реєстрації в Державній службі зайнятості та доступних вакансій.
Серед іншого, 90% опитуваних в МТП мають доступ до психосоціальної допомоги для дорослих. В тому числі 79% респондентів повідомили про доступність психологічної допомоги для дітей.
Також майже всі МТП забезпечено комунікаціями та засобами зв’язку: 73% закладів безперебійно отримують електроенергію, 84% – водопостачання, 81% – інтернет.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- У 2023 році уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
- Міжнародні партнери забезпечать побутовими холодильниками установи та заклади, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.