У Бангладеш евакуювали понад 800 тисяч людей через наближення циклону

Джерело: Associated Press

У неділю, 26 травня, Бангладеш евакуював майже вісімсот тисяч людей із вразливих районів через наближення потужного циклону, який утворився над Бенгальською затокою.

Очікується, що шторм пройде по узбережжю Бангладеш і індійській провінції Західна Бенґалія. Згідно з Метеорологічним департаментом Індії, швидкість вітру на острові Сагар у Західній Бенґалії та регіоні Хепупара у Бангладеш сягатиме 120 кілометрів на годину, із поривами до 135 кілометрів на годину.

Молодший міністр країни з питань ліквідації наслідків стихійних лих та надання допомоги Мохібур Рахман поінформував, що волонтери були направлені для здійснення евакуації людей до 4000 укриттів від циклону по усьому прибережному регіону Бангладеш.

Уряд країни у зв’язку із негодою закрив усі школи в регіоні до подальших розпоряджень. Аеропорт індійського міста Колката вночі буде закритий на 21 годину. У Бангладеш закрили аеропорт у місті Чаттограм, а також скасували усі внутрішні рейси до та з Кокс-Базару.

Водночас влада Бангладеш зупинила вантажно-розвантажувальні роботи у найбільшому головному морському порту країни в Читттагонгу і почала переміщувати більше десятка кораблів з причалів у відкрите море в якості запобіжного заходу.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.