У березні Україна отримала рекордні $9 млрд пільгового фінансування від партнерів

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram та Міністерство фінансів

У березні цього року Міністерство фінансів залучило близько 9 млрд доларів США пільгового фінансування від міжнародних партнерів.

Серед донорів:

  • ЄС – 4,9 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • Канада – 1,5 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • Японія – 1,1 млрд доларів США (пільгове фінансування);
  • МВФ – 880 млн доларів США (пільгове фінансування);
  • Великобританія – 515 млн доларів США (пільгове фінансування).

Кошти від ЄС є першим траншем у межах нового інструменту Ukraine Facility. Вони також є частиною перехідного фінансування, загальний обсяг якого сягає 6 млрд євро. Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility.

Японія спрямовувала фінансову допомогу через механізми Світового банку. Зокрема, до державного бюджету надійшло 882 млн доларів США – частина позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” (DPL), 230 млн доларів США – кошти у межах проєкту “Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)”.

Пільговий кредит від Канади надійшов в межах третьої додаткової угоди, яка є продовженням угоди, підписаної 8 серпня 2022 року.

Фінансування від МВФ – четвертий транш у межах програми Механізму розширеного фінансування (EFF). Україна залучила вже близько 5,4 млрд доларів США з передбачених програмою 15,6 млрд доларів США.

Пільгове фінансування від Великої Британії є частиною позики на підтримку політики розвитку “Основи зростання” через механізм Світового банку.

У 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,1 млрд доларів США, від початку повномасштабної війни – 83,7 млрд доларів США. Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків державного бюджету України.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.