У Білому домі назвали ядерні погрози Кремля «безрозсудними та безвідповідальними»

Джерело: CNN

Білий дім критикує коментарі колишнього президента РФ Дмитра Медведєва про те, що Росія може вдатися до ядерної зброї, коли Україна досягне успіху у своєму контрнаступі.

31 липня речник Ради національної безпеки назвав цю риторику “безрозсудною та безвідповідальною”. Поки що США не бачать жодних ознак того, що Росія готується використовувати ядерну зброю, додав речник.

Застосування ядерної зброї в Україні — чи де завгодно — було б катастрофічним для світу та мало б серйозні наслідки для Росії…Ми продовжуємо уважно стежити за цим, але не бачимо жодних причин для коригування нашої власної ядерної позиції, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

Експрезидент РФ Дмитро Медведєв, який іноді порушував питання ядерного конфлікту через Україну, заявив 30 липня, що Москва “повинна буде застосувати ядерну зброю”, якщо контрнаступ Києва буде успішним. Він додав, що РФ “буде змушена відмовитися від власної ядерної доктрини за такого сценарію”.

Під час нинішнього контрнаступу Україна намагається повернути територію, яку Росія в односторонньому порядку незаконно анексувала та оголосила частиною своєї території, що засудили Київ та Захід.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.