У Білому домі заявили, що надання Україні касетних боєприпасів є «тимчасовим»

Джерело: CNN

У Білому домі зазначили, що рішення президента США Джо Байдена надіслати касетні боєприпаси в Україну було “тимчасовим” заходом, а радник з питань національної безпеки Джейк Салліван сказав журналістам, що це буде питанням “місяців”.

“Унітарні снаряди, які ми надавали і які ми залучали інших союзників і партнерів надавати Україні, їх запаси закінчуються. Ми не були готові залишити Україну беззахисною, і на цьому крапка,” – сказав Салліван.

Він додав, що ризик не надати Україні касетні боєприпаси був більшим за ризик від їхнього використання.

“Наш вибір полягав у тому, що попри труднощі, попри виклики, попри ризики шкоди цивільному населенню, пов’язані з використанням касетних боєприпасів, ризик для цивільного населення залишити Україну без необхідних їй боєприпасів, з нашої точки зору, більший”, – сказав Салліван.

Салліван додав, що США розглядають надання касетних боєприпасів як “тимчасове”, поки не буде створено більше унітарних снарядів.

“Ми вважаємо це тимчасовим, тому що багато місяців тому ми почали інтенсивний процес нарощування нашого виробництва унітарних боєприпасів. Коли воно досягне рівня, що виробництво унітарних боєприпасів зможе задовольнити потреби України, тоді не буде потреби продовжувати постачати касетні боєприпаси”, – сказав він.

На запитання, на який термін Україні надали касетні боєприпаси, Салліван точних термінів не назвав.

“Це місяці, але питання в тому, скільки?”

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.

У Києві оголосили про підозру підлітку, який напав на ветерана. Виявилося, що зловмисник є студентом військового коледжу.