У Білому домі заявили, що вступ України до НАТО в найближчому майбутньому «малоймовірний»

Джерело: CNN

За словами координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, Україна все ще має виконати вимоги, перш ніж вона зможе приєднатися до НАТО.

“Ми віримо, що НАТО – це майбутнє України. Я маю на увазі те, про що альянс домовився ще в 2008 році, – сказав Кірбі. – Зараз є деякі реформи – належне врядування, верховенство права, політичні реформи – над якими Україна має працювати, і ми розуміємо, що важко працювати над деякими з цих реформ, коли ти перебуваєш у стані війни. Звичайно, вони зараз воюють. Отже, членство в НАТО в найближчому майбутньому – малоймовірне, оскільки це призведе до війни НАТО з Росією”.

Кірбі прокоментував слова Володимира Зеленського, який критикував дискусії щодо потенційного шляху до членства в НАТО.

“Так, є розчарування, є бажання швидко закінчити цю війну, і все це ми розуміємо, – сказав Кірбі. – Звичайно, ми поділяємо багато з цих занепокоєнь”.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.