У Білорусі демонтують табір ПВК «Вагнер» – дані з супутникових знімків

Джерело: Білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на супутниковий знімок Planet Labs

У білоруському селі Цель неподалік Осиповичів триває активний демонтаж табору для російської ПВК “Вагнер”, про що свідчать супутникові знімки.

Згідно з фото, з табору вже прибрали третину всіх наметів

Інформація про це з’явилася на тлі вчорашньої авіакатастрофи в Росії, в якій, за даними російської влади, загинули голова ПВК “Вагнер” Євген Пригожин і його соратник Дмитро Уткін.

Наскільки можливо зрозуміти зі знімка від 23 серпня 2023 року, на території табору демонтували вже понад сотню наметів із 273. Один такий намет може вмістити близько 20 осіб.

Враховуюючи такі дані, можна припустити, що з табору виїхало близько 2020 вагнерівців із 5000, які там перебували.

Щодо зменшення кількості техніки, то воно є незначним.

Демонтаж перших наметів розпочався приблизно 1 серпня.

Навіщо демонтували намети, і чи виїхали вагнерівці з Білорусі, невідомо, однак формувань нових таборів на території РБ поки що не видно.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.