У Білорусі демонтують табір ПВК «Вагнер» – дані з супутникових знімків
Джерело: Білоруська служба Радіо Свобода з посиланням на супутниковий знімок Planet Labs
У білоруському селі Цель неподалік Осиповичів триває активний демонтаж табору для російської ПВК “Вагнер”, про що свідчать супутникові знімки.
Згідно з фото, з табору вже прибрали третину всіх наметів
Інформація про це з’явилася на тлі вчорашньої авіакатастрофи в Росії, в якій, за даними російської влади, загинули голова ПВК “Вагнер” Євген Пригожин і його соратник Дмитро Уткін.
Наскільки можливо зрозуміти зі знімка від 23 серпня 2023 року, на території табору демонтували вже понад сотню наметів із 273. Один такий намет може вмістити близько 20 осіб.
Враховуюючи такі дані, можна припустити, що з табору виїхало близько 2020 вагнерівців із 5000, які там перебували.
Щодо зменшення кількості техніки, то воно є незначним.
Демонтаж перших наметів розпочався приблизно 1 серпня.
Навіщо демонтували намети, і чи виїхали вагнерівці з Білорусі, невідомо, однак формувань нових таборів на території РБ поки що не видно.
- Центр національного спротиву повідомив про зменшення кількості вагнерівців на території Білорусі.
Сьогодні, 24 грудня, на Сумщині рятувальники потрапили під повторний ворожий удар під час ліквідації пожежі.
У застосунку “Армія+” запроваджено нову програму для військових під назвою “Плюси”, яка надаватиме захисникам різноманітні преференції.
Сьогодні, 24 грудня, в окупованому Бердянську вибухнула автівка. Ймовірно, вона належала голові окупаційної ради міста Василю Нечету.
У вівторок, 24 грудня, російські війська скинули вибухівку з дрона на мирних жителів у Херсонській області. Внаслідок нападу двоє цивільних зазнали поранень.
Українська колядка “Сумний святий вечір” є особливим явищем народної творчості, що виникло у важкі повоєнні роки. Її створення припадає на період після Другої світової війни, коли український народ зазнавав страждань і бореться за свою свободу, яку радянський режим хотів знищити. Колядка є свідченням тих часів, коли святкування Різдва відбувалося на тлі боротьби УПА проти радянської влади, репресій та економічних труднощів.