У Бородянці за підтримки Литви відновили школу, зруйновану внаслідок вторгнення РФ

Джерело: Мінінфраструктури

У Бородянці за підтримки Литви відновили школу, зруйновану внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Оновлена школа, яка на початку широкомасштабного вторгнення зазнала руйнувань внаслідок ракетно-бомбових ударів та влучання снарядів, отримала нову назву “Литовсько-Український ліцей №1” та вже готова прийняти 700 учнів.

В межах проєкту також було побудовано унікальне автономне підземне укриття, яке може одночасно вмістити до 800 осіб та обладнане ліфтом.

 

Фото: Мінінфраструктури

“Від початку широкомасштабного вторгнення Литва забезпечує всебічну підтримку Україні, зокрема, у відновленні закладів освіти. Сучасні, безпечні, комфортні школи і дитячі садочки – це не просто освіта для дітей, це можливість відновити життя в постраждалих громадах. Ліцей в Бородянці – яскравий приклад таких проєктів, він також заведений в екосистему DREAM, що забезпечує прозорість та підзвітність його впровадження”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Бюджет проєкту “Литовсько-Український ліцей №1” склав майже 8 мільйонів євро, фінансування було забезпечене Фондом розвитку співпраці та гуманітарної допомоги Литви. За ініціативи литовського уряду, реконструкцію ліцею реалізувало Центральне агентство управління проєктами (CPVA).

За словами міністерки економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте, Литва допомагає відбудовувати зруйновані міста України, не чекаючи кінця війни, і вже виділила понад 14 мільйонів євро на будівництво тимчасового поселення, реконструкцію шкіл, дитячих садків та інших проєктів.

“Разом ми відбудуємо Україну, і разом ми досягнемо перемоги для всіх нас”, – наголосила міністерка на церемонії відкриття ліцею.

Оновлений ліцей в Бородянці – це нова, сучасна триповерхова будівля. Класи оснащені “розумними” дошками та інтерактивними столами для початкової освіти. Робочі місця вчителів обладнані комп’ютерами, принтерами та іншими пристроями.

У відомстві зазначили, що новий досвід будівництва автономного укриття поруч зі школою став поштовхом до програми з будівництва ще шести таких укриттів по всій Україні, фінансованої Європейським Союзом та Литвою (15,5 мільйонів євро). Центральне агентство управління проєктами (CPVA) відповідатиме за реалізацію проєкту.

Станом на 20:00 28 вересня внаслідок авіаційного удару РФ по Сумах вже відомо про десять загиблих та 22 поранених.

Естонія, Латвія, Литва та Польща шукатимуть фінансування ЄС для будівництва мережі бункерів, загороджень, розподільних ліній і військових складів уздовж своїх кордонів з Росією та Білоруссю, повідомила Естонія.

Президент Грузії та лідери опозиції висловили свої обурення з приводу реклами, оприлюдненої правлячою партією, яка використала фотографії руйнувань в Україні, нібито стверджуючи, що тільки вона може зберегти мир з Росією.

Згідно з новими польськими освітніми правилами, від 1 вересня українські учні, які знайшли прихисток у Польщі, зобовʼязані вчитись у польській школі.

Окупанти в суботу, 28 вересня, завдали авіаудару по Слатиному Харківської області. Загинули троє людей, ще щонайменше троє поранених.