У Боснії і Герцеговині на рік ув’язнили проросійського Додіка

Джерело: Dnevni avaz

Суд у Боснії і Герцеговині засудив на рік главу проросійських боснійських сербів Мілорада Додіка через сепаратистські дії. Також вироком йому заборонили здійснювати політичну діяльність строком на шість років.

Відповідне рішення ухвалили у Сараєво після річного процесу. Додіка звинувачували у непокорі міжнародному представнику Крістіану Шмідту, котрий контролює миротворчі процеси в країні. Ані сам Додік, ані його адвокати не з’явилися в суді під час оголошення вироку.

Спершу Додік зреагував стримано, заявивши, що не хвилюється, бо, мовляв, переживав і складніші ситуації. Та вже згодом лідер боснійських сербів заперечив підпорядкування будь-якому рішенню суду, наголосивши, що готовий вжити “радикальних методів”. У своїй заяві він пригрозив “відокремленням Республіки Сербської від решти Боснії”.

Додамо, лідер боснійських сербів Мілорад Додік, що має тісні зв’язки з Путіним, погрожував відділенням сербських територій Боснії. У жовтні 2023 року Додік навіть наголосив, що серби мають “сформувати єдину державу”, що складається з Сербії, Республіки Сербської та Чорногорії.

Зауважимо, 26 грудня 2024 року в Боснії і Герцеговині заарештували міністра безпеки Ненада Нешича. Його звинувачують в організованій злочинності, відмиванні грошей, зловживанні службовим становищем і отриманні хабарів. Тоді ж Мілорад Додік звинуватив прокуратуру в переслідуванні сербських урядовців.

На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії “Вагнер”, який воював проти України й просив про притулок.

Правоохоронці Київської області повідомили про підозру зловмисникам, які на понад 4 000 000 гривень ошукали родини військових.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.