У Бразилії розглядають можливість виходу країни з Міжнародного кримінального суду
Джерело: Correio Braziliense
Міністр юстиції та громадської безпеки Бразилії Флавіо Діно заявив, що Бразилія розгляне можливість виходу зі складу Міжнародного кримінального суду (МКС).
Як розповіли у виданні, заяву зроблено після того, як міністра запитали про коментар президента Лули щодо Володимира Путіна, якого не будуть заарештовувати в Бразилії.
“Президент Лула правильно попередив, що існує дисбаланс, при якому деякі країни дотримуються юрисдикції Міжнародного кримінального суду, а інші – ні, наприклад, США, Китай та інші країни”, – зауважив Діно.
За його словами, такий дисбаланс може спричинити нав’язування волі одних країн іншим. Очільник Мін’юсту також додав, що всі країни, що входять до складу Організації Об’єднаних Націй, повинні переглянути Римський статут, який встановив створення суду, щоб домогтися рівності.
“Це було попередження президента. Звичайно, бразильська дипломатія буде знати, як це оцінити”, – резюмував Діно.
Раніше президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що правоохоронні органи його країни не заарештують російського диктатора Володимира Путіна, якщо він наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро.
- Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, що не він має вирішувати, чи слід арештовувати російського диктатора Володимира Путіна, якщо той наступного року приїде на саміт G20 у Ріо-де-Жанейро. Цим питанням має займатися судова система Бразилії.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 23 січня. З початку доби відбулося 119 бойових зіткнень.
Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі повідомив, що за минулі кілька місяців російське розвідувальне судно “Янтар” двічі заходило до британських територіальних вод. Для відстеження його дій британська влада мобілізувала кораблі Королівського флоту, військові літаки та підводний човен.
У Збройних силах України заперечили раніше поширену інформацію нардепкою Мар’яною Безуглою про те, що українське військове керівництво отримує так звані “мільйонні премії”.
Нині Україна завершує підготовку реформи для залучення у військо молоді віком від 18 до 25 років, заявив заступник керівника Офісу Президента, полковник Павло Палиса.
Сполучені Штати Америки створюють для Збройних Сил України нову ракето-бомбу в межах програми ERAM. Хоча більшість деталей програми засекречені, відомо, що дальність дії зброї становитиме 463 км.