У Британії скасували звинувачення Гарві Вайнштейну — жінки «розчаровані» таким рішенням

Джерело: The Guardian

На початку вересня прокуратура Великої Британії зняла звинувачення у непристойних діях з американського кіномагната Гарві Вайнштейна. Жінки, які звинувачують його, заявили, що “розчаровані” таким рішенням.

За словами колишньої асистентки кінопродюсера Зельди Перкінс, це рішення ставить під сумнів здатність прокуратури розслідувати справи про зґвалтування та сексуальні домагання.

Вона зауважила, що на таке рішення вплинуло те, що раніше цього року Верховний суд Нью-Йорка скасував вироки, винесені Вайнштейну у 2020 році.

“Те, що сталося в США, не стосується його провини. Це була юридична формальність, і все це ще раз доводить, що мова йде про нерівність у розподілі влади. Якщо ти багатий, можеш дозволити собі адвокатів, ти будеш продовжувати шукати лазівки в законодавстві”, — обурилася вона.

Інша колишня помічниця Вайнштейна, Ровена Чіу, яка також звинувачувала його у спробі зґвалтування у 1998 році, підтримала думку, що британські прокурори чекали, як пройдуть судові процеси в США.

“Правова реформа необхідна, щоб змінити цей баланс. Але я також маю оптимістичний погляд. (Справа у Нью-Йорку – ред.) не закінчена, і є інші сміливі жінки, які готові виступити зі своїми справами”, – наголосила вона.

Довідка. У лютому 2020 року присяжні на Мангеттені визнали Вайнштейна винним у сексуальному насильстві проти колишньої асистентки виробництва Міріам Хейлі в 2006 році та в зґвалтуванні акторки Джессіки Манн у 2013 році. Вони є одними з понад 80 жінок, які звинуватили його в сексуальних домаганнях. Вайнштейна засудили до 23 років позбавлення волі.

Утім, апеляційний суд Нью-Йорка скасував вирок і призначив новий судовий розгляд, зазначивши, що суддя “припустився критичної помилки, дозволивши трьом жінкам дати свідчення про ймовірне сексуальне насильство з боку Вайнштейна, які не були частиною кримінальних звинувачень проти нього”.

Рішення суду перевернуло справу проти Вайнштейна, чиє засудження стало символом успіху руху #MeToo.

Згодом окружна прокуратура Мангеттена заявила, що планує повторно розглянути справу. За словами пані прокурора Ніколь Блумберг, справу планують переглянути у вересні.

Експерти з права вважають, що процес може бути тривалим і все залежатиме від того, чи жінки, які звинуватили його, готові знову давати свідчення. Одна з жінок, Мімі Гейлі, сказала, що вона все ще вирішує, чи давати свідчення на будь-якому повторному суді.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.