У Британії визнали втрату контролю над кордонами через нелегальних мігрантів
Джерело: Telegraph
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі визнав, що країна “втратила контроль над своїми кордонами” після того, як 31 травня Ла-Манш перетнули 1194 мігранти — це найбільша кількість з початку року.
Гілі назвав ситуацію “шокуючою” та заявив, що торговці людьми безперешкодно запускають човни з французького узбережжя “наче таксі”.
Гілі додав, що Франція не втілила погоджені зміни до правил, які дозволили б поліцейським діяти у мілководних зонах.
Ми домовилися, що вони змінять спосіб своєї роботи, і нині наша основна мета — підштовхнути їх до впровадження, аби вони могли перехоплювати цих контрабандистів і зупиняти цих людей у човнах, а не лише на березі, — зазначив він.
У суботу з Франції вийшли 18 човнів, кожен з яких перевозив понад 50 нелегальних мігрантів. Берегова охорона була змушена звернутися до рибальських суден по допомогу. Французька морська жандармерія змогла зупинити 184 мігранти — лише 15% загальної кількості.
Відтак загальна кількість перетинів із початку року досягла 14 811 — це на 42% більше проти аналогічного періоду минулого року, і найбільше за перші п’ять місяців року з початку обліку.
Консерватори назвали рекордну кількість перетинів “днем ганьби для лейбористів” і заявили, що Велика Британія стала державою, “яка потопає в хаосі на морі”, тоді як Прикордонна служба перебуває на межі.
Додамо, у липні 2024 року прем’єр Великої Британії Кір Стармер, одразу після свого обрання, зупинив програму депортації нелегальних мігрантів.
За попередніми даними уряду, кількість мігрантів, які нелегально прибули до Великої Британії на невеликих човнах у 2023 році, становила 29 437 осіб, що приблизно на 36% менше за показник 2022 року. Так, останнє таке прибуття відбулося 16 грудня 2023 року, тоді, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ, в одному човні виявили 55 осіб. Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак зробив “зупинку човнів” одним зі своїх п’яти пріоритетів. Нині він прагне відновити план щодо депортації тих, хто нелегально прибуває до країни.
Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів
- Нещодавно Добріндт розпорядився зупиняти на кордоні осіб без віз або з підробленими документами — навіть якщо ті прагнуть отримати притулок. Водночас для деяких категорій мігрантів передбачили певні винятки: вагітні жінки, діти та хворі не підлягають негайному поверненню.
- Витрати на допомогу для біженців та мігрантів у Німеччині стрімко зростають. Якщо у 2021 році на підтримку цієї категорії населення виділили 5,9 млрд євро, то минулого року сума становила вже 12,2 млрд євро — понад чверть усіх витрат на допомогу з безробіття (42,6 млрд євро).
- У вересні до Німеччини в’їхала рекордна кількість нелегальних мігрантів, поліція зафіксувала понад 21 тисячу осіб.
У Києві зросла кількість постраждалих унаслідок масованої атаки Росії уночі 10 липня.
У четвер, 10 липня, на території Литви впав невідомий безпілотник, який залетів до країни з Білорусі. Дрон схожий до російської “Гербери”.
Згідно з підрахунками вчених з Імперського коледжу Лондону та Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, за десять днів близько 2 300 людей померли через спеку у 12 європейських містах.
Видання The Economist назвало літній наступ Росії на Україну “найсмертоноснішим” для російських військ за всю історію повномасштабної війни.
У Львівській області з ночі 10 липня тривають сильні зливи. У регіоні та обласному центрі вже є підтоплення, в області оголошено III, червоний рівень небезпечності.