У британській розвідці назвали мету окупантів на Лимано-Куп’янському напрямку
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники зауважили, що за останні два тижні спостерігається значне посилення наступальної активності росіян на напрямку Куп’янськ-Лиман.
Зокрема окупанти посили обстріли на вказаному напрямку. Окрім цього, підрозділи російських 6-ї та 25-ї загальновійськових армій і 1-ї гвардійської танкової армії проводили атаки, але з обмеженим успіхом.
“Дуже ймовірно, що ця діяльність є частиною поточного російського наступу, який ведеться на кількох напрямках у східній Україні”, – зауважили розвідники.
Вони додали, що метою військ РФ на Лимано-Куп’янському напрямку, імовірно, є просування до річки Оскіл, що дасть змогу створити буферну зону навколо Луганщини.
“За останні місяці сухопутні війська РФ нарощували боєздатність на напрямку Куп’янськ-Лиман. Проте українські сили зберігають значну оборонну присутність на цьому напрямку, і дуже малоймовірно, що окупанти досягнуть значного оперативного прориву”, – резюмували фахівці.
- Генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що російські окупаційні війська відновили активні наступальні дії на Куп’янському та Лиманському напрямках.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.