У британській розвідці розповіли про ефективність російського БпЛА «Ланцет»

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували застосування росіянами БпЛА “Ланцет” зауваживши, що він став одним з найефективніших нових засобів РФ у війні проти України за останні 12 місяців.

“Ланцет” розроблений для пілотування над територією противника, чекаючи, поки ціль буде ідентифіковано, перед тим, як пікірувати до неї та детонувати.

Ці БпЛА виготовляє ZALA Aero Group. ZALA також виготовляє невеликий беззбройний дрон “Орлан-10”, який Росія часто розгортає разом із “Ланцетом” для виявлення цілей.

Україна також досягла успіху з використовуючи БпЛА “Ланцет”.

Росія розгортає “Ланцет” для атаки на пріоритетні цілі, і вони стають дедалі помітнішими в ключовій контрбатарейній боротьбі, вражаючи ворожу артилерію.

Росія традиційно використовувала малі безпілотники переважно для розвідки. Однак завдяки своїй атакуючій здатності “Ланцет” став кроком у зміні того, як Росія використовує цю категорію зброї.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.