У британській розвідці розповіли про ефективність російського БпЛА «Ланцет»

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували застосування росіянами БпЛА “Ланцет” зауваживши, що він став одним з найефективніших нових засобів РФ у війні проти України за останні 12 місяців.

“Ланцет” розроблений для пілотування над територією противника, чекаючи, поки ціль буде ідентифіковано, перед тим, як пікірувати до неї та детонувати.

Ці БпЛА виготовляє ZALA Aero Group. ZALA також виготовляє невеликий беззбройний дрон “Орлан-10”, який Росія часто розгортає разом із “Ланцетом” для виявлення цілей.

Україна також досягла успіху з використовуючи БпЛА “Ланцет”.

Росія розгортає “Ланцет” для атаки на пріоритетні цілі, і вони стають дедалі помітнішими в ключовій контрбатарейній боротьбі, вражаючи ворожу артилерію.

Росія традиційно використовувала малі безпілотники переважно для розвідки. Однак завдяки своїй атакуючій здатності “Ланцет” став кроком у зміні того, як Росія використовує цю категорію зброї.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.