У британській розвідці вказали на ще один факт ймовірного відсторонення російського генерала Суровікіна
Джерело: Twitter міноборони Великої Британії
У британській розвідці вказали на ще один факт ймовірного відсторонення головнокомандувача ВКС РФ генерала Сергія Суровікіна після заколоту Євгена Пригожина у Росії 24 червня.
Фахівці зауважили, що 10 липня начальник Генштабу РФ генерал Валерій Герасимов вперше виступив на телебаченні після невдалого заколоту Пригожина.
Під час виступу він спілкувався через відеозв’язок з начальником штабу ВКС РФ генерал-полковником Віктором Афзаловим. У розвідці додали, що Афзалов обіймає свою посаду понад 4 роки, проте це, мабуть, його перша публічна поява з Герасимовим.
Фахівці додали, що Афзалов є заступником Суровікіна. Той факт, що Кремль намагається популяризувати Афзалова на тлі зникнення Суровікіна додатково свідчить про те, що Суровікіна, імовірно, відсторонили після заколоту.
ДОВІДКА: про затримання Суровікіна першим 29 червня повідомило The Moscow Times з посиланням на свої джерела.
Згодом офіційні особи США, посилаючись на перші звіти розвідки, повідомили, що російська влада, схоже, затримала високопоставленого генерала Сергія Суровікіна за підозрою в тому, що він брав участь або знав про планування невдалого заколоту ПВК “Вагнер”.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Автомобільні компанії Honda і Nissan підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільної холдингової компанії до серпня 2026 року. Honda як старший партнер матиме більше впливу, включаючи право призначати більшість директорів і обирати президента.
Українська організація звернулася до громадян із проханням допомогти у створенні умов для зимової реабілітації кажанів. На сьогодні понад тисяча кажанів перебуває під опікою організації, а ще сотні – у волонтерів по всій країні.