У Часовому Яру не вціліла жодна будівля – речник ОСУВ «Хортиця»

Джерело: Назар Волошин в інтерв’ю Kyiv Post

Речник оперативного угруповання “Хортиця” Назар Волошин заявив, що українські позиції поблизу мікрорайону Канал у Часовому Яру знищені, тому тримати війська там надто небезпечно.

Позиції українських захисників були знищені, а перебування на них особового складу створювало загрозу для життя наших бійців, – пояснив Волошин.

У середині червня стало очевидно, що російські сили в Донецькій області наближаються до Часового Яру, міста, розташованого на стратегічних висотах, і Покровська, залізничного вузла, де наразі точаться найінтенсивніші бої.

За словами речник, підрозділи Збройних сил України відійшли на більш підготовлені та захищені позиції.

Ворог не залишив неушкодженою жодної будівлі; після бомбардувань і артилерійських обстрілів це виглядає як “місячний пейзаж”, – додав він.

Станом на 4 липня, російські війська, за даними аналітиків, просунулися на Донеччині та Харківщині. Повідомляється, що ймовірно, ворог окупував ще два села Сокіл та Восход у Донецькій області. Окрім цього, також зафіксовано просування біля сіл Новопокровське, Дружба та Євгенівка.

Зафіксовано рух ворожих військ у Сотницькому Козачку на Харківщині.

Тоді як українські захисники відновили втрачені позиції поблизу Кремінної Луганської області.

Також Сили оборони відновили контроль над деякими позиціями на півночі Харківської області, просунувшись у центральній частині Вовчанська.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.