У Чехію перестала надходити російська нафта після аварії на трубопроводі «Дружба»

Джерело: The Moscow Times

Чехія не отримує наразі нафту трубопроводом із Росії. Днями на його польській ділянці сталася аварія, але не на тій гілці, що постачає нафту в Чехію.

Нафта з нафтопроводу “Дружба” припинила надходити до Чехії, однак для країни це не кататстрофічно, бо вона здатна збільшити прокачування із заходу – з Німеччини та Італії.

“Нафта до нас нафтопроводом “Дружба” наразі не надходить. Загрози дефіциту для потреб населення і компаній немає, оскільки постачання італійським трубопроводом TAL стабільно тривають”, – зазначив міністр промисловості і торгівлі Лукаш Влчек.

“Дружба” – найбільший російський трубопровід, що забезпечує постачання нафти в Європу. У Білорусі він розділяється на дві гілки:

  • Північна йде в Польщу і Німеччину (нею через санкції російську нафту більше не постачають, її на початку 2023 р. замінила казахстанська).
  • Південна гілка йде через Україну в Угорщину, Словаччину і Чехію.

1 грудня на північній гілці “Дружби” в Польщі сталася аварія і витік. Про це повідомив національний трубопровідний оператор PERN, додавши, що розглядає, зокрема й можливість диверсії. Попри це, прокачування казахстанської нафти в Німеччину триває.

Днями на території Європи зафіксували черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.

Керівник зовнішньої розвідки Німеччини Бруно Каль заявив, що диверсії Росії проти західних об’єктів можуть змусити НАТО розглянути питання про застосування статті 5 про взаємну оборону Альянсу.

Американські офіційні особи своєю чергою попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.

  • До 100 “підозрілих інцидентів” в Європі цього року можуть бути пов’язані з Росією, заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.
  • Росія розвиває спеціалізований військовий підрозділ, який може використати для потенційних диверсійних операцій, націлених на пошкодження інфраструктури підводних кабелів, розповіли CNN два поінформовані американські посадовці.
  • Очільник зовнішньої служби розвідки Норвегії (NIS) вважає, що РФ нині більше схильна спробувати саботувати нафтову та газову інфраструктури його країни, аніж рік тому.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.