На Чернігівщині підлітки зібрали 130 тис грн для ЗСУ, виступаючи з новорічною виставою

Джерело: Суспільне

Підлітки з Бахмача, що розташоване на Чернігівщині, заробили суму у 130 тисяч гривень, провівши 24 новорічні вистави. Отримані кошти вони спрямували на придбання та ремонт автомобіля для Збройних Сил України.

Для цього діти їздили по підприємствах міста та громад. Вартість автомобіля становила 100 тисяч гривень, а витрати на його ремонт склали 30 тисяч.

Фото: Суспільне

До вистави вони готувалися протягом двох місяців. Сценарій створила вчителька і волонтерка з громадської організації “Метаморфози” Тетяною Левченко.

“У нас була велика ціль: зібрати на машину і зібрати велику суму, бо машина потрібна, а донати йдуть дуже повільно. Тому ми вирішили написати виставу про нас, про наші “Метаморфози”, про те, що ми збираємо на машину. Ця щедрівка новітня, але в ній є всі традиційні елементи. Наші герої збирають на машину, ми теж збираємо на машину”, – розповіла вона.

Молоді артисти зібрали 100 тисяч готівкою, а ще 30 тисяч надійшло на безготівковий рахунок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.