У Чернівцях критична ситуація з комунальниками через мобілізацію — міський голова

Джерело: Медіа агентство АСС

Міський голова Чернівців Роман Клічук описав ситуацію з мобілізацією працівників комунальних підприємств як “критичну”. Він заявив, що місту загрожує колапс.

“Якби політика мобілізації була більш продуманою, і з нами б радилися, це не ставило б під загрозу роботу критичної інфраструктури міста та роботу з міжнародних проєктів. За останній тиждень ми отримали повістки на доставку та відправлення на фронт 52 на Водоканал, 25 повісток на Тролейбусне управління, 70 – на Калинівський ринок. Це є критичним, при тому, що і так не вистачає людей на комунальних підприємствах”, – наголосив він.

Він наголосив, що мобілізація важливих працівників відбувається на тлі підготовки до осінньо-зимового періоду. На сьогодні не вистачає понад 800 працівників на комунальних підприємствах Чернівців, що є критичною нестачею кадрів.

“Вилучення людей є критичним. Ми звертаємося до військової адміністрації, військкомату, сісти разом, спільно обговорити процеси мобілізації. Звісно, ми це підтримуємо і розуміємо, що повинні зробити все для оборони країни, але є життєво важливі речі, без яких місто не працюватиме. Якщо завтра зупиниться транспорт, чи не буде води і каналізації – буде колапс у місті”, – сказав Роман Клічук.

У місті вже через мобілізацію водіїв у тролейбусному управлінні зменшили кількість тролейбусів та автобусів, які виходять на маршрути.

Заступник міського голови Василь Зазуляк розповідав, що комунальників можуть забронювати, але часто й на осіб, які мають “бронь”, приходять мобілізаційні розпорядження.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.