У червні Україна виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік – Камишін

Джерело: інтерв’ю Bloomberg

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна у червні виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за увесь минулий рік.

Попри те, що цей результат є успіхом у країні, де багато заводів регулярно обстрілюють російські ракети, Камишин зауважив, що попереду ще довгий шлях.

Я б не сказав, що ми змогли збільшити виробництво боєприпасів за три місяці. У 2022 році ми виробили так мало, – зазначив він.

Україна практично припинила виробництво боєприпасів після розпаду СРСР, швидко вичерпавши запаси після вторгнення Росії в лютому 2022 року. Через це країна залежала від союзників, які продовжували стріляти з гармат.

Постачання озброєння з боку США та союзників було основним напрямком у війні, проте Київ поспішає налагодити власне виробництво, щоб не так залежати від благодійності. Згодом глава відомства прагне відновити місце України серед експортерів озброєння.

Нарощування виробництва танків і бронетехніки є наступним пріоритетом, але, за словами Камишіна, це займе 3-6 місяців.

Зауважимо, 20 березня глави міністерств закордонних справ ЄС погодили план постачання Україні боєприпасів на 2 млрд євро. Спільна закупівля має на меті пришвидшити та збільшити постачання снарядів.

6 липня міністр оборони Олексій Резніков провів телефонну розмову з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони зокрема обговорили потреби української армії у різних видаї боєприпасів.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.