У червні Україна виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік – Камишін
Джерело: інтерв’ю Bloomberg
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна у червні виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за увесь минулий рік.
Попри те, що цей результат є успіхом у країні, де багато заводів регулярно обстрілюють російські ракети, Камишин зауважив, що попереду ще довгий шлях.
Я б не сказав, що ми змогли збільшити виробництво боєприпасів за три місяці. У 2022 році ми виробили так мало, – зазначив він.
Україна практично припинила виробництво боєприпасів після розпаду СРСР, швидко вичерпавши запаси після вторгнення Росії в лютому 2022 року. Через це країна залежала від союзників, які продовжували стріляти з гармат.
Постачання озброєння з боку США та союзників було основним напрямком у війні, проте Київ поспішає налагодити власне виробництво, щоб не так залежати від благодійності. Згодом глава відомства прагне відновити місце України серед експортерів озброєння.
Нарощування виробництва танків і бронетехніки є наступним пріоритетом, але, за словами Камишіна, це займе 3-6 місяців.
Зауважимо, 20 березня глави міністерств закордонних справ ЄС погодили план постачання Україні боєприпасів на 2 млрд євро. Спільна закупівля має на меті пришвидшити та збільшити постачання снарядів.
6 липня міністр оборони Олексій Резніков провів телефонну розмову з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони зокрема обговорили потреби української армії у різних видаї боєприпасів.
- 20 березня угоду про спільні закупівлі підписало 17 країн ЄС і Норвегія. Польща приєдналася до спільних євросоюзних закупівель боєприпасів для України, після того, як завершила внутрішні процедури.
- Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна наголосила на підтримці Україні “стільки, скільки необхідно”.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте, як пише видання, країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.