У Чорногорії призначили переважно проєвропейський уряд
Джерело: Reuters
Після тижнів переговорів 31 жовтня парламент Чорногорії призначив новий уряд, коаліцію проєвропейських і просербських партій, який, як очікується, очолить невелику балканську країну в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу.
Новий уряд на чолі з економістом Мілойко Спаїчем з руху “Європа зараз” матиме 19 міністерств і п’ять віцепрем’єр-міністрів. До нього увійдуть правоцентристські проєвропейські демократи, просербська Соціалістична народна партія та п’ять партій албанської меншини.
Чотири пріоритети нашої зовнішньої політики – це повноправне членство в ЄС, активне членство в НАТО, поліпшення добрих відносин із сусідами та посилення ролі країни в багатосторонніх організаціях, – заявив Спаїч законодавцям.
Він також додав, що економічну політику спрямують на підвищення рівня життя населення Чорногорії, яке налічує 620 000 осіб, і міститиме реформи, які дозволять збільшити фінансові надходження, інвестиції, кращий бізнес-клімат і судову систему.
Після нічних дебатів 46 законодавців у 81-місному парламенті підтримали уряд.
Просербський і проросійський альянс “За кращу Чорногорію” на чолі з Андрією Мандичем погодився проголосувати за кабінет Спаїча в обмін на посаду спікера парламенту та чотири міністерські посади після перестановок в уряді, попередньо запланованих на наступний рік.
На своєму першому засіданні 31 жовтня новий уряд відклав на 30 днів перепис населення та домогосподарств, запланований на 1 листопада, через технічні проблеми та бойкот опозиційними партіями, які побоюються, що “перепис не буде прозорим”.
- 22 серпня президент Володимир Зеленський висловив вдячність главі Чорногорії Якову Мілатовичу за підтримку України на шляху до НАТО та за приєднання країни до Спільної декларації про безпекові гарантії, ухваленої на саміті НАТО у Вільнюсі лідерами G7.
- Братислава не надсилатиме Києву більше допомоги, оскільки партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про формування нового уряду після виборів минулих вихідних.
- Словаччина не надсилатиме Києву більше допомоги, оскільки партії, які виступають проти такої підтримки, ведуть переговори про формування нового уряду після виборів минулих вихідних.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.