У Чорному морі перебувають два ворожі ракетоносії – ВМС ЗСУ
Джерело: пресслужба ВМС ЗСУ
Станом на 1 серпня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають сім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 12 ракет.
Тоді як в Азовському морі знаходиться один ворожий корабель.
Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває вісім ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр”, загальний залп – до 24 ракет.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 18 суден, з них 6 суден рухалось із протоки Босфор;
- до Чорного моря – 15 суден, з них два продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

Джерело: ВМС ЗСУ
РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS) на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.
Раніше у Генштабі повідомили, що протягом минулої доби ворог завдав 9 ракетних та 57 авіаційних ударів, здійснив 61 обстріл з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак є загиблі та поранені цивільні, серед яких є діти. Руйнувань зазнали житлові будинки.
У пресслужбі попередили, що ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається дуже високою.
- Від початку 2023 року Україна збільшила темпи виробництва боєприпасів удесятеро. Утім, цього все одно не вистачає для покриття потреб ЗСУ.
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що росіяни, ймовірно, використали балістичні ракети для завдання удару по Кривому Рогу.
- Протягом доби російські солдати обстріляли 13 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого є загиблі та поранені серед мирних мешканців.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.