У Чорному морі росіяни утримують 4 кораблі, ракетоносії відсутні – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 10 лютого у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні чотири кораблі, ракетоносії відсутні.

Тим часом,  у Середземному морі на бойовому чергуванні два ворожих кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.

Натомість в Азовському морі на бойовому чергуванні – один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 11 суден, з них 1 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 13 суден, з них 5 продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

26 лютого заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков під час виступу на форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму” заявив, що відновлення контролю над Кримом є стратегічним завданням для України.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.