У Чорному морі росіяни утримують один корабель, ракетоносії відсутні – ВМС ЗСУ
Джерело: ВМС ЗСУ
Станом на ранок 13 січня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, ракетоносії відсутні.
Тим часом, в Азовському морі на бойовому чергуванні також один ворожий корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.
Натомість у Середземному морі на бойовому чергуванні перебуває два ворожі кораблі, серед яких один носій крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 8 ракет.
За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:
- до Азовського моря – 1 судно, з них кораблів, які рухалися з протоки Босфор – не було.
- до Чорного моря – 4 судна, з них кораблів, які продовжили рух у напрямку протоки Босфор – не було.
У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).
- Під час ранкової атаки 13 січня, одна з російських ракет впала на подвір’ї приватного будинку на Полтавщині. Після падіння ракета не розірвалась.
- 13 січня окупанти здійснили черговий масований ракетний обстріл України. Ворог запускав як крилаті ракети, так і “Кинжали”. У низці областей було чутно вибухи.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.
Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.