У Чорному морі росіяни утримують один носій крилатих ракет «Калібр» – ВМС ЗСУ

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 13 жовтня у Чорному морі на бойовому чергуванні російські окупанти утримують 6 кораблів, зокрема один носій крилатих ракет “Калібр”.

Тим часом, в Азовському морі – один ворожий корабель, ракетоносії відсутні.

Зокрема, у Середземному морі знаходиться 4 ворожих кораблі, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 31 судно, з них 11 рухалось з протоки Босфор;
  • до Чорного моря – 24 судна, з них 5 продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS), на цивільних суднах в акваторії Азовського моря.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 28 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Станом на 11:00 в середу, 29 травня, на фронті вже відбулось 28 бойових зіткнень. Окупанти здійснили шість авіаударів із застосуванням десяти КАБів та 476 обстрілів позицій ЗСУ. 

Український режисер та військовий Олег Сенцов повідомив, що його новий фільм “Реал” вперше покажуть в рамках програми “Спеціальні покази” на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах у Чехії.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.