У Чорному морі через бойові дії у березні загинули десятки дельфінів

Джерело: директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку “Тузлівські лимани”, доктор біологічних наук Іван Русєв

У березні цього року декілька десятків дельфінів загинуло у бухтах Севастополя та біля інших берегів тимчасово окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбережжя Краснодарського краю РФ.

За його словами, “серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому, багато серед загиблих дельфіни виду білобочка”.

“До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни в окупованих росіянами водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів. І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних”, – наголосив Русєв.

Він зауважив, що до початку війни викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем. А зараз, під час війни і впливу військового фактору російських загарбників, які напали на Україну, за оцінками дослідників, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість – вже декілька тисяч тварин.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.