У Чорному морі через бойові дії у березні загинули десятки дельфінів

Джерело: директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку “Тузлівські лимани”, доктор біологічних наук Іван Русєв

У березні цього року декілька десятків дельфінів загинуло у бухтах Севастополя та біля інших берегів тимчасово окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбережжя Краснодарського краю РФ.

За його словами, “серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому, багато серед загиблих дельфіни виду білобочка”.

“До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни в окупованих росіянами водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів. І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних”, – наголосив Русєв.

Він зауважив, що до початку війни викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем. А зараз, під час війни і впливу військового фактору російських загарбників, які напали на Україну, за оцінками дослідників, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість – вже декілька тисяч тварин.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.