У Чорному морі через бойові дії у березні загинули десятки дельфінів

Джерело: директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку “Тузлівські лимани”, доктор біологічних наук Іван Русєв
У березні цього року декілька десятків дельфінів загинуло у бухтах Севастополя та біля інших берегів тимчасово окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбережжя Краснодарського краю РФ.
За його словами, “серед виявлених є і контужені тварини з симптомами ураження сонарами. Причому, багато серед загиблих дельфіни виду білобочка”.
“До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни в окупованих росіянами водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів. І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних”, – наголосив Русєв.
Він зауважив, що до початку війни викиди дельфінів на берег у березні були дуже рідкісним явищем. А зараз, під час війни і впливу військового фактору російських загарбників, які напали на Україну, за оцінками дослідників, з урахуванням того факту, що море викидає тільки 5% загиблих тіл, реальна кількість – вже декілька тисяч тварин.
- Видання The Economist повідомляє, що у 2022 році через наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Чорному морі загинуло близько 50 000 дельфінів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.