У Чорному та Середземному морях росіяни утримують 4 кораблі, серед яких носій «Калібрів»

Джерело: ВМС ЗСУ

Станом на ранок 31 травня у Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні чотири кораблі, серед яких носій крилатих ракет “Калібр”.

Відтак, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають два ворожі кораблі, серед них носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Водночас у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають також два ворожі кораблі, серед яких носій крилатих ракет “Калібр” загальним залпом до 8 ракет.

Зокрема, в Азовському морі перебувають три російські кораблі, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

За добу, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили:

  • до Азовського моря – 0 суден;
  • до Чорного моря – 3 судна, жодне з них не продовжило рух у напрямку протоки Босфор.

У ВМС ЗСУ зазначили, що РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS).

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.