У центральному парку Чернівців демонтували братську могилу радянських генералів та офіцерів

Джерело: Чернівецька міська рада

У центральному парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка у Чернівцях демонтували пам’ятник радянському генералу Боброву, а також провели ексгумацію тіл із братської могили генералів і старших офіцерів радянської армії.

“Совєцькому союзу” – не місце на нашій землі. У парку Шевченка більше не буде братської могили радянських генералів та офіцерів. Пам’ятник демонтуємо, а тіла ексгумуємо та перепоховаємо на кладовищі, що на Зеленій”, – написали у Чернівецькій міській раді.

Зображення: Чернівецька міська рада/Facebook

Начальниця міського управління охорони культурної спадщини Вікторія Діденко у коментарі “Суспільному” повідомила, що рішення про демонтаж та перепоховання ухвалили у квітні на засіданні виконкому. Якщо у могилі знайдуть останки, їх перепоховають на території історико-культурного заповідника “Кладовища по вулиці Зеленій”. Для цього отримали дозволи від Мінкульту та документи на ексгумацію.

Зображення: Чернівецька міська рада/Facebook

“Це пам’ятка історії місцевого значення, тому готували документи на її перенесення зі збереженням. Є цінність об’єкта, тому про демонтаж без відтворення не йшлося. Чи будуть втрачені якісь елементи? Це вже буде за наслідками демонтажу. Кожен елемент маркується й буде відновлено”, – розповіла Вікторія Діденко.

Згодом міський голова Роман Клічук повідомив, що на місці поховання тіл не виявили.

“Братська могила у парку Шевченка виявилась не братською. І не могилою. Завершили процес ексгумації. На місці “поховання” тіл не виявили. “Але ж там були поховані радянські генерали та офіцери”, – є ті, хто так подумає. Наша відповідь проста: росіяни брехали, брешуть і будуть брехати… але нічого, наші славні ЗСУ це виправлять”, – написав Роман Клічук.

Зображення: Роман Клічук/Facebook

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.