У центральному парку Чернівців демонтували братську могилу радянських генералів та офіцерів

Джерело: Чернівецька міська рада
У центральному парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка у Чернівцях демонтували пам’ятник радянському генералу Боброву, а також провели ексгумацію тіл із братської могили генералів і старших офіцерів радянської армії.
“Совєцькому союзу” – не місце на нашій землі. У парку Шевченка більше не буде братської могили радянських генералів та офіцерів. Пам’ятник демонтуємо, а тіла ексгумуємо та перепоховаємо на кладовищі, що на Зеленій”, – написали у Чернівецькій міській раді.

Зображення: Чернівецька міська рада/Facebook
Начальниця міського управління охорони культурної спадщини Вікторія Діденко у коментарі “Суспільному” повідомила, що рішення про демонтаж та перепоховання ухвалили у квітні на засіданні виконкому. Якщо у могилі знайдуть останки, їх перепоховають на території історико-культурного заповідника “Кладовища по вулиці Зеленій”. Для цього отримали дозволи від Мінкульту та документи на ексгумацію.

Зображення: Чернівецька міська рада/Facebook
“Це пам’ятка історії місцевого значення, тому готували документи на її перенесення зі збереженням. Є цінність об’єкта, тому про демонтаж без відтворення не йшлося. Чи будуть втрачені якісь елементи? Це вже буде за наслідками демонтажу. Кожен елемент маркується й буде відновлено”, – розповіла Вікторія Діденко.
Згодом міський голова Роман Клічук повідомив, що на місці поховання тіл не виявили.
“Братська могила у парку Шевченка виявилась не братською. І не могилою. Завершили процес ексгумації. На місці “поховання” тіл не виявили. “Але ж там були поховані радянські генерали та офіцери”, – є ті, хто так подумає. Наша відповідь проста: росіяни брехали, брешуть і будуть брехати… але нічого, наші славні ЗСУ це виправлять”, – написав Роман Клічук.

Зображення: Роман Клічук/Facebook
- 1 серпня у Києві повністю демонтували герб СРСР з монумента “Батьківщина-мати”. Він провисів у столиці понад 40 років.
- У польському Щецині демонтували ще один пам’ятник, що був присвячений Червоній армії. За минулі півтора року з ініціативи Інституту національної пам’яті у країні знесли понад 30 радянських об’єктів.
На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.