У «Центренерго» повідомили, що Трипільську ТЕС можна відновити
Джерело: голова наглядової ради ПАТ “Центренерго” Андрій Гота для Голосу Америки
Керівництво “Центренерго” запевняє, що Трипільску ТЕС на Київщині, яку 11 квітня знищили російські ракети, можна відновити.
За словами Готи, частина балістичних ракет, якими ворог атакував ТЕС, була збита, однак, ті, що влучили, знищили теплоелектростанцію. Така ситуація склалась через брак ракет для ППО.
Та попри знищення, запевнив посадовець, Трипільську ТЕС можна відновити. Проте це станеться лише за умови підтримки міжнародних партнерів.
Він додав, що “Центренерго” вже отримало кілька обіцянок щодо надання необхідного обладнання від країн Європи. Мовиться про нові трансформатори, турбіни тощо.
“Будь-що підлягає відновленню, минулого літа мали схожу картину, коли ці блоки були не відремонтовані та на деяких станціях не працювали зовсім. Тобто відновити ми можемо все. У нас дуже добрий колектив, дуже вмотивований колектив для відновлення”, – пояснив Гота.
Щодо доцільності відновлення ТЕС, то, за словами Готи, якщо Україна не отримає також достатньо ракет для систем ППО, то воно буде даремним.
ДОВІДКА: під ранок 11 квітня війська РФ ракетами, ймовірно Х-69, вдарили по Трипільській ТЕС у Київській області.
Унаслідок атаки теплоелектростанція, яка живить електроенергією Київщину, Житомирщину та Черкащину, була знищена.
У НЕК “Укренерго” зазначили, що втрата чергової ТЕС призведе до втрати потужності для покриття споживання, насамперед у пікові вечірні години. У зв’язку із цим українців просять максимально обмежити споживання електроенергії з 19::00 до 22:00.
- Унаслідок останніх масованих ракетно-дронових ударів РФ по енергосистемі України знищено 80% українських ТЕС.
- 11 квітня росіяни завдали авіаудару КАБами по місцевій ТЕЦ у Сумах.
- Міський голова Харкова Ігор Терехов розповів, що внаслідок ворожих ракетних ударів по енергосистемі регіону вранці 11 квітня були пошкоджені дві ТЕЦ та трансформаторна підстанція, які забезпечують електропостачанням Харків.
У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.
Уночі 24 червня російські окупанти атакували хлібокомбінат у Глухові на Сумщині.
У Кривому Розі збільшилась кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Унаслідок нічної атаки РФ по Дніпропетровщині поранень зазнало двоє осіб.
Триває 1582-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.