У ЦПД спростували інформацію про наказ утримувати Курщину до інавгурації Трампа
Джерело: Андрій Коваленко/Телеграм
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.
Коваленко додав, що дана інформація, котра крутиться в ЗМІ, не відповідає дійсності.
Жодних наказів тримати Курщину до інавгурації Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували, — наголосив він.
Він пояснив, що на Курщині Сили оборони виконують конкретні бойові задачі, які “напряму пов’язані із загальною картиною фронту”. Він додав, що від цих задач зокрема залежить ситуація на кількох інших напрямках, як і кількість росіян на них.
Коваленко акцентував, що “нема сенсу окремо розповідати, що такі накази в принципі не можуть звучати в армії”.
Раніше BBC повідомило, що ЗСУ отримали наказ тримати шматок російської території доти, доки новий президент США не прибуде з новою політикою до Білого Дому.
За словами одного з військових, з яким спілкувалося BBC, головне завдання зараз – утримати максимум території до інавгурації Трампа і початку переговорів. “Щоб потім на щось обміняти. Ніхто не знає на що”.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
- За оцінками аналітиків, російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що створює загрозу для подальших військових операцій.
- Військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдалося взяти у полон кілька десятків ворожих морських піхотинців у Курській області РФ.
- У Курській області РФ було завдано удару крилатими ракетами Storm Shadow, про що свідчать численні вибухи в районі населеного пункту Мар’їне. Експерти припускають, що ціллю міг стати командний пункт угруповання російських військ, де також могли перебувати північнокорейські генерали.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.