У Данії змінили королівський герб після заяв Трампа про намір купити Гренландію
Джерело: The Guardian
Король Данії Фредерік змінив королівський герб, щоб на ньому був помітніший символ Гренландії та Фарерських островів. Це сталось після того, як новообраний президент США Дональд Трамп знову заявив про намір придбати Гренландію.
Як розповіли у виданні, протягом 500 років на королівських гербах Данії зображали три корони — символ Кальмарської унії між Данією, Норвегією та Швецією в період 1397—1523 років. Але в оновленій версії герба корони замінили на більші зображення білого ведмедя і барана – вони символізують Гренландію і Фарерські острови відповідно.

Фото: The Guardian
Королівський дім Данії заявив, що оновлений герб “зміцнює авторитет співдружності”. А три корони прибрали, бо вони більше “не актуальні”.
Згідно з повідомленням, королівський герб Данії оновили після того, як Дональд Трамп знову заявив про намір купити Гренландію.
Гренландія – найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими. Під час свого першого президентського терміну (2017—2021) Трамп уже виступав за те, щоб купити Гренландію. Але Данія публічно відмовила йому до того, як він почав переговори, йдеться в матеріалі.
Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над величезним островом є “абсолютною необхідністю” для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі.
- Прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде під час новорічної промови наголосив на прагненні досягти незалежності острова від Данії.
- Команда новообраного президента США Дональда Трампа прокоментувала його висловлювання щодо можливості купівлі Гренландії, повернення контролю над Панамським каналом та приєднання Канади як нового штату. Основною причиною залишається прагнення Штатів зміцнити свій вплив.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.