У Данії змінили королівський герб після заяв Трампа про намір купити Гренландію

Джерело: The Guardian

Король Данії Фредерік змінив королівський герб, щоб на ньому був помітніший символ Гренландії та Фарерських островів. Це сталось після того, як новообраний президент США Дональд Трамп знову заявив про намір придбати Гренландію.

Як розповіли у виданні, протягом 500 років на королівських гербах Данії зображали три корони — символ Кальмарської унії між Данією, Норвегією та Швецією в період 1397—1523 років. Але в оновленій версії герба корони замінили на більші зображення білого ведмедя і барана – вони символізують Гренландію і Фарерські острови відповідно.

Фото: The Guardian

Королівський дім Данії заявив, що оновлений герб “зміцнює авторитет співдружності”. А три корони прибрали, бо вони більше “не актуальні”.

Згідно з повідомленням, королівський герб Данії оновили після того, як Дональд Трамп знову заявив про намір купити Гренландію.

Гренландія – найбільший острів у світі та автономна територія Данії з великими запасами корисних копалин і нафти, а також стратегічними обʼєктами, зокрема американськими. Під час свого першого президентського терміну (2017—2021) Трамп уже виступав за те, щоб купити Гренландію. Але Данія публічно відмовила йому до того, як він почав переговори, йдеться в матеріалі.

Наприкінці 2024 року Трамп сказав, що контроль над величезним островом є “абсолютною необхідністю” для США – для національної безпеки і свободи в усьому світі.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.