У Демократичній Республіці Конго сталася спроба державного перевороту

Джерело: Reuters

У Демократичній Республіці Конго (ДРК) відбулася спроба державного перевороту. За словами офіційного представника армії ДРК Сільвена Екенге, змовники, включаючи іноземних та місцевих бойовиків, спробували захопити контроль над країною.

Проте їхні плани були придушені силами безпеки та оборони. З формулювання військових залишається незрозумілим нападників вбили чи затримали.

“Спроба державного перевороту була придушена силами оборони та безпеки. У спробі брали участь іноземці та конголезці. Ці іноземці та конголезці були виведені з ладу, включаючи їхнього лідера”, – сказав речник Сільвен Екенге.

Ще стався напад на сусідній будинок політика Вітала Камерхе, що претендує на посаду спікера нижньої палати парламенту ДР Конго. Внаслідок цього двоє охоронців та один із нападників загинули.

У відео, опублікованому на сторінці у Facebook, яка належить політику зі Сполучених Штатів, Крістіану Малангі, заявляли про керування нападом, проте його автентичність не підтверджена.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.