Розвідка США фіксує посилення дезінформації про Зеленського з боку РФ – CNN

Джерело: CNN

Американська розвідка повідомила, що Росія посилила дезінформаційні операції щодо Президента України Володимира Зеленського з метою поставити під сумнів його легітимність.

За оцінками розвідки США, Росія скористалась кількома різними подіями, аби посилити критику щодо того, чи може Зеленський обіймати посаду президента.

РФ поширювала дезінформацію проти українського президента ще до початку повномасштабного вторгнення, однак останні розвіддані свідчать, що ця кампанія “точно посилюється”, сказав у коментарі CNN посадовець адміністрації Байдена, ознайомлений з даними розвідки.

Зазначається, що дезінформаційна кампанія РФ посилювалась упродовж кількох місяців і сягла піку зараз, коли на фронті українські сили намагаються стримати російський наступ на сході та півночі.

Розвідники зауважили, що російська кампанія дезінформації ґрунтується на двох подіях: відхід ЗСУ з Авдіївки та відкладення виборів президента України через повномасштабну війну.

За словами американського посадовця, США більше стурбовані тим, як російська дезінформація вплине на іноземні країни, аніж на українців.

“Саме тому ми інформуємо про це наших союзників та партнерів. Ми хочем впевнитись, що цей тип російської дезінформації не приживеться”, – сказав посадовець.

Гевін Вайлд, експосадовець Ради нацбезпеки США, який зараз є старшим науковим співробітником Фонду Карнегі за міжнародний мир, зауважив, що і Україна, і Росія роками займались кампаніями дезінформації одна проти одної. Однак зараз, на тлі війни, вплив цих кампаній сумнівний.

За його словами, навряд чи російська дезінформація вплине на когось окрім тих, хто давно “навернений” Кремлем.

Він додав, що РФ завжди намагалась заплямувати Зеленського і за понад два роки війни залишилось не так багато осіб, у яких можна викликати сумніви щодо рішення відкласти вибори та вивести війська з Авдіївки.

Хто займається дезінформацією проти Зеленського невідомо, та американські розвідники вважають, що до неї причетні спецслужби РФ. Розвідники також зауважили, що часто подібні повідомлення спершу з’являються у неофіційних проросійських групах.

“Росія використовує свої типові платформи, як традиційні, так і державні ЗМІ, розвідувальні служби та проксі-сервери, якими вони прагнуть керувати, а також соцмережі для поширення таких повідомлень”, – зауважив посадовець.

Він резюмував, що дезінформаційні зусилля РФ, найімовірніше, продовжуватимуть зростати.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства.