У Держдепартаменті США заперечили повну зупинку допомоги Україні

Джерело: Держдепартамент США/X

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Зупинення постачань зенітних та інших ракет Києву не означає припинення військової підтримки і не може стати чинником у переговорах з Росією.

Президент також вказав на свої зобов’язання щодо ракет Patriot, що залишаються, – додала Теммі Брюс.

Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що Трамп призупинив передачу Україні навіть тієї зброї, яка вже перебувала в Польщі.

Тоді як телеканал PBS поінформував, що під обмеження потрапили ракети PAC-3 для систем Patriot, 155-міліметрові артилерійські снаряди, ракети GMRLS для реактивних артилерійських систем HIMARS та ракети AIM-7, котрі використовують у системах NASAMS та винищувачах F-16.

Своєю чергою, генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував можливе зупинення Вашингтоном постачання озброєння Україні, визнавши, що США мають потурбуватися про свої запаси зброї. За словами Рютте, у Північноатлантичному альянсі зобов’язані переконатися, що Україна має все необхідне для примушення Росії до діалогу.

Міноборони запросило телефонну розмову з американськими партнерами для уточнення деталей оборонних постачань на тлі повідомлень про їхнє призупинення.

Українська сторона звернула увагу на повідомлення щодо затримки постачання певних елементів виділених раніше пакетів оборонної допомоги від Сполучених Штатів та зʼясовує актуальні фактичні обставини постачань.

Україна не отримувала офіційних повідомлень про зупинення чи перегляд графіків постачання погодженої оборонної допомоги, тож виходимо з фактичних даних та перевіряємо деталі по кожному елементу в постачанні, – мовиться у повідомленні.

Відомство запросило телефонну розмову з колегами зі США для додаткового уточнення деталей. Про результати контактів з нашими американськими партнерами буде додатково повідомлено на рівні Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України.

У Міноборони додали, що “окремі особи в Україні, які наразі дають публічні коментарі щодо цієї ситуації, з обʼєктивних причин не володіють всіма фактичними даними”.

Для України критично важливо зберігати стійкість, безперервність та прогнозованість у наданні погодженої оборонної допомоги – насамперед, у сфері зміцнення систем протиповітряного захисту. Ми вдячні Сполученим Штатам за всю підтримку і високо цінуємо зусилля американських партнерів, що спрямовані на досягнення справжнього миру. Наголошуємо, що шлях до припинення війни лежить через послідовний та спільний тиск на агресора, а також через сталу підтримку України, – зазначили у повідомленні.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.