У Держдумі запропонували запровадити продуктові картки по всій Росії
Джерело: The Moscow Times
Голова комітету Держдуми з фінансового ринку Анатолій Аксаков підтримав ідею повернення продуктових талонів, як у СРСР, анонсовану раніше губернатором Калінінградської області Олексієм Безпрозванних.
За словами Аксакова, “ініціатива має здорову основу”, і її потрібно поширити на всю Росію. Він зазначив, що “люди, які мають потребу за будь-яких обставин знатимуть, що вони забезпечені відповідним мінімумом продуктів і товарів, які необхідні для життя”.
“Подібна практика була б корисною для підтримки соціально незахищених категорій населення”, — сказав депутат “Абзацу”, зауваживши, що держава могла б сплачувати субсидії регіонам та постачальникам продуктів, компенсуючи частину витрат на подібну допомогу. При цьому Аксаков не уточнив, яким може бути місячний ліміт такого талону.
Безпрозванних зазначав, що картки на їжу у регіоні почнуть діяти з 2025 року. Насамперед їх будуть роздавати пенсіонерам з доходом нижче за прожитковий мінімум. Також до списку отримувачів, найімовірніше, увійдуть багатодітні сім’ї та інші “незахищені категорії громадян”.
За даними Мінекономрозвитку, станом на 9 грудня річна інфляція в Росії досягла 9,2% – найвищого рівня з лютого 2023 року. Альтернативні метрики, втім, показують цифри значно вищі.
Згідно з даними “Роміра”, який оцінює зростання цін за реальними покупками та чеками російських домогосподарств, лише за січень–вересень поточного року інфляція товарів повсякденного споживання становила 13,7%. Особливо відчутно зросли ціни на продукти. Наприклад, із початку року ціни на картоплю зросли вже на 85%. Цибуля подорожчала на 40%, капуста — на 34%, молоко, сметана та яблука — на 17%. Зростання цін на вершкове масло, рекордне з 2007 року, прискорилося до 33%, на баранину — до 22%, на хліб — перевищило 13%.
Як нагадали у виданні, раніше в низці російських регіонів влада вже намагалася запровадити продуктові талони. У 2023 році в таких містах Амурської області, як Вільний і Ціолковський, видавалися картки з лімітом 2000 рублів на людину за умови рівня доходу нижче за прожитковий мінімум.
На думку голови правління Міжнародної конфедерації товариств споживачів Дмитра Яніна, повернення продуктових талонів могло б допомогти 18 млн. росіян, які живуть бідно. Він вважає, що програма була б успішною, якби кожна така людина отримувала для купівлі продуктів 3000 рублів на місяць, причому ці гроші можна було б витрачати лише на їжу. Він оцінив річні витрати держави на ці цілі в 720 млрд. рублів, що “посильно для бюджету”.
- З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.
Президент Росії Володимир Путін не буде запрошений на саміт Групи 20, який планують провести у Йоганнесбурзі 21–22 листопада 2025 року. Офіційний представник президента Південно-Африканської Республіки (ПАР) Вінсент Магвенья пояснив, що ситуація з ордером на арешт, виданим Міжнародним кримінальним судом (МКС), залишається незмінною.
В умовах активної фази війни, коли ворог здійснює переважно наступальні дії, й деякі території можуть…
Колишня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі успішно перенесла операцію з ендопротезування стегна в Люксембурзі й поступово одужує.
Викрадені у Польщі під час евакуації з Києва до Швейцарії після початку повномасштабного вторгнення 11 творів сучасного мистецтва знайдено і повернуто.
У 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.