У Держприкордонслужбі підтвердили прибуття «вагнерівців» до Білорусі

Джерело: Державна прикордонна служба України в Telegram.

Бойовики приватної військової компанії “Вагнер” прибули до Білорусі – фіксується рух російських найманців.

“Станом на зараз наявна інформація показує, що в Білорусі почали спостерігатися окремі групи представників із приватних військових кампаній, які переміщаються з території Росії”, – зазначив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Прикордонники продовжують відстежувати ситуацію, аби розуміти місця дислокації, кількість та завдання бойовиків.

Напередодні білоруський уряд та незалежні джерела підтвердили, що до РБ прибули інструктори приватної військової компанії “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці. Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що прибуття вагнерівських інструкторів до Білорусі свідчить про підготовку до розгортання у країні регулярних сил ПВК.

Міністерство оборони Білорусі 14 липня опублікувало кадри, на яких видно, як інструктори ПВК “Вагнер” навчають білоруські територіальні війська поблизу Осиповичів Могильовської області.

За інформацією білоруських джерел, інструктори ПВК “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці, прибули до РБ 11 липня.

Білоруське джерело припустило, що ПВК “Вагнер” прагне провести ротацію військ свого африканського контингенту і що прибуття деяких інструкторів до Білорусі є частиною ширшої ротації військ.

Своєю чергою російський воєнкор стверджував, що лише частина африканського контингенту “Вагнер” залишила Африку і що в африканських країнах залишається достатня кількість військ для виконання поставлених завдань.

  • Президент Росії Володимир Путін 13 липня вперше розповів про те, що обговорювалося на заході в Кремлі, на якому були присутні 35 командирів ПВК “Вагнер”, включаючи очільник найманців Євгена Пригожина.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Сполучені Штати вимагатимуть від Росії визнати право України на власну озброєну армію та оборонну промисловість як частину мирної угоди між Москвою та Києвом, заявили поінформовані джерела. 

24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.

24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.

Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.