У Держприкордонслужбі підтвердили прибуття «вагнерівців» до Білорусі

Джерело: Державна прикордонна служба України в Telegram.

Бойовики приватної військової компанії “Вагнер” прибули до Білорусі – фіксується рух російських найманців.

“Станом на зараз наявна інформація показує, що в Білорусі почали спостерігатися окремі групи представників із приватних військових кампаній, які переміщаються з території Росії”, – зазначив речник ДПСУ Андрій Демченко.

Прикордонники продовжують відстежувати ситуацію, аби розуміти місця дислокації, кількість та завдання бойовиків.

Напередодні білоруський уряд та незалежні джерела підтвердили, що до РБ прибули інструктори приватної військової компанії “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці. Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що прибуття вагнерівських інструкторів до Білорусі свідчить про підготовку до розгортання у країні регулярних сил ПВК.

Міністерство оборони Білорусі 14 липня опублікувало кадри, на яких видно, як інструктори ПВК “Вагнер” навчають білоруські територіальні війська поблизу Осиповичів Могильовської області.

За інформацією білоруських джерел, інструктори ПВК “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці, прибули до РБ 11 липня.

Білоруське джерело припустило, що ПВК “Вагнер” прагне провести ротацію військ свого африканського контингенту і що прибуття деяких інструкторів до Білорусі є частиною ширшої ротації військ.

Своєю чергою російський воєнкор стверджував, що лише частина африканського контингенту “Вагнер” залишила Африку і що в африканських країнах залишається достатня кількість військ для виконання поставлених завдань.

  • Президент Росії Володимир Путін 13 липня вперше розповів про те, що обговорювалося на заході в Кремлі, на якому були присутні 35 командирів ПВК “Вагнер”, включаючи очільник найманців Євгена Пригожина.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг – перед початком саміту альянсу у Вільнюсі – заявив, що на даний час у Білорусі не зафіксовано суттєвого переміщення найманців російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.