У Держспецзв’язку попередили про кіберзагрозу для Сил оборони України
Джерело: Держспецзв’язку
У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України попередили про кіберзагрозу для Сил оборони України.
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, повідомляє про підвищену активність угруповання UAC-0184, яке намагається отримати доступ до комп’ютерів військовослужбовців з метою викрадення документів та даних месенджерів.
Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств та спілкування з метою розповсюдження шкідливих програм. Їхні методи включають:
- супровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи; відео бойових дій; запит на знайомство тощо;
- файли (архіви) з проханням допомогти у їх відкритті/обробці.
Зловмисники застосовують такі шкідливі програми, в тому числі для викрадення та вивантаження даних з комп’ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є доволі популярним серед військових.
У відомстві зазначили, що:
- зловмисники продовжуватимуть вдосконалювати способи доставлення шкідливих програм через месенджери;
- будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця (наприклад, публікація фото у військовій формі) полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак.
У Держспецзв’язку закликали у разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів невідкладно інформувати: CERT-UA ([email protected], моб.+38 (044) 281-88-25); Центр кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: [email protected], Signal: +38067332189).
- За даними української розвідки, Росія готує нову провокацію проти України. Цього разу вона стосуватиметься нібито обігу західної зброї у країнах Африки.
- В українській розвідці повідомили деталі нових кібератак на російські об’єкти. Кібератаки здійснювали фахівці ГУР та активісти групи “BO Team”. Спільно фахівці атакували державні та приватні структури РФ, які сплачують податки та фінансують війну проти України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.