РФ готує провокацію проти України, пов’язану з нібито незаконним обігом зброї Заходу – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

За даними української розвідки, Росія готує нову провокацію проти України. Цього разу вона стосуватиметься нібито обігу західної зброї у країнах Африки.

Зокрема Кремль намагатиметься звинуватити спецпризначенців з України у тому, що вони використовують зброю, надану Заходом, у бойових діях у Республіці Судан.

“Для цього російські пропагандисти планують оприлюднити в ЗМІ, зокрема у лівійських, замовні публікації та сфабриковані знімки “трофейної” зброї американського походження, раніше захопленої найманцями так званої ПВК “ваґнер” під час війни в Україні”, – попередили у ГУР.

Метою таких провокацій є намагання дискредитувати Україну та західних союзників, звинувачуючи партнерів у безконтрольному обігу зброї за участі України.

Окрім цього, Кремль акцентуватиме на тому, що елітні спецпідрозділи України беруть участь у бойових діях на іншому континенті, тоді як в Україні триває повномасштабна війна.

“Водночас у звʼязку релігійними святами, що тривають у мусульманському світі, зокрема й у частині країн Африки, російські спецслужби були змушені фабрикувати необхідні фотоматеріали на території Білорусі. Підкреслюємо, що Україна та її Сили Оборони продовжують діяти виключно в межах міжнародного права та статуту ООН, з повагою до суверенітету всіх країн та не мають жодного стосунку до будь-яких незаконних дій, повʼязаних з незаконним обігом зброї”, – резюмували у ГУР.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.