У Дії запустили голосування за склад журі Нацвідбору на Євробачення-2025

Джерело: Суспільне

“Суспільне мовлення” запустило у застосунку “Дія” голосування за членів журі фіналу національного відбору на Євробачення-2025.

Протягом тижня, з 16 до 23 грудня, в додатку “Дія” триватиме голосування за трійку членів журі, котре в фіналі національного відбору обере разом із глядачами представника України на Євробаченні-2025.

Взяти участь в опитуванні можуть всі охочі віком від 14 років.

Список кандидатів у члени журі фіналу нацвідбору на Євробачення-2025:

  • Андрій Гуцуляк – саундпродюсер і учасник гурту TVORCHI. Представник України на Євробаченні-2023.
  • Джамала – співачка й авторка пісень, переможниця Євробачення-2016, лауреатка Шевченківської премії-2024, володарка світової нагороди WIBA-2022.
  • Дмитро Зезюлін – лідер індіпопгурту LATEXFAUNA, вокаліст та автор пісень. Гурт здобув перемогу в номінації “Найкращий попгурт” премії YUNA.
  • Катерина Павленко – співачка, композиторка й авторка пісень. Фронтвумен гурту Go_A, який здобув п’яте місце на Євробаченні-2021 у Роттердамі.
  • Олег Псюк – співак, автор пісень. Лідер гуртів KALUSH і Kalush Orchestra, що переміг на Євробаченні-2022 у Турині.
  • Анна Свиридова – телерадіоведуча, програмна директорка радіо “П’ятниця”, ведуча ютуб-проєкту “МузRoom”.
  • Сергій Танчинець – співак, музикант, продюсер та лідер рокгурту “БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ”. Заслужений артист України, багаторазовий номінант і переможець музичних премій YUNA, “Золота жар-птиця”, M1 Music Awards, член журі Нацвідбору на Євробачення-2024.
  • Катя Царик – кінорежисерка, режисерка-постановниця музичних премій і шоу, сценаристка, кліпмейкерка. Нагороджена орденом “За заслуги” III ступеню.
  • Саша Чемеров – музикант, співак, сонграйтер, продюсер та поет. Співзасновник і музичний продюсер “Культурного Десанту”.
  • Дмитро Шуров – засновник проєкту Pianoбой, автор пісень, рокпіаніст, кінокомпозитор, продюсер. Музичний продюсер Нацвідбору на Євробачення у 2022 і 2023 роках, володар трьох премій YUNA.

Трьом кандидатам, які наберуть найбільшу кількість голосів, запропонують підписати угоду члена журі. Якщо хтось із трійки через вагомі причини не зможе підписати угоду, членом журі стане наступний за кількістю голосів кандидат.

Як і в попередні роки, переможця відбору й представника України на Євробаченні-2025 визначать за результатами голосування журі (50%) й глядачів (50%).

Щоб проголосувати, треба зайти в застосунок “Дія”, у розділі “Сервіси” обрати “Опитування”, і віддати свій голос за одного з 10 кандидатів.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.