У «Дії» запустили нову військову облігацію – «Євпаторія»

Джерело: Міністерство фінансів України

У застосунку “Дія” з’явилася нова військова облігація – “Євпаторія”, придбання якої наближує деокупацію однойменного міста в Криму.

Відтак, на аукціонах облігацій внутрішніх державних позик України (ОВДП) 5 вересня Мінфін випустив нові військові облігації UA4000228449 на суму 3,5 млрд гривень. Середню ставку дохідності на первинних аукціонах за цими облігаціями встановлено на рівні 18,31%, а погашення за ними відбудеться 18 червня 2025 року.

Відповідні військові ОВДП віднині кожен громадянин України може придбати в застосунку “Дія” під назвою “Євпаторія”.

Також у “Дії” є можливість реінвестувати отримані від погашених військових облігацій кошти в нові облігації “Євпаторія”.

За даними Мінфіну, на сьогодні майже 2 млн облігацій придбано саме через застосунок “Дія”. Таким чином вкладники успішно інвестують свої кошти в деокупацію Донецька, Луганська, Маріуполя, Херсона, Нової Каховки, Енергодара, Бердянська, Севастополя, Мелітополя, а також АР Крим, а відтепер – Євпаторії.

“У 2023 році завдяки військовим облігаціям до державного бюджету Мінфін залучив кошти на суму понад 165 млрд гривень. Кожна придбана військова облігація – це визволення з окупації українських міст і сіл, підтримка Збройних сил України, забезпечення наших військових найнеобхіднішим: зброєю, набоями, технікою, їжею та медикаментами”, – пояснили у відомстві.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.