У Дніпрі затримали подружжя шпигунів, які відслідковували ППО та підпалювали обʼєкти УЗ
Джерело: Служба безпеки України
У Дніпрі затримали подружжя, яке працювало на російську спецслужбу, здійснюючи шпигунство та підпали на об’єктах інфраструктури. За даними Служби безпеки України, зловмисники передавали інформацію про місця розташування підрозділів ППО та підпалювали об’єкти Укрзалізниці.
Серед затриманих – 40-річний чоловік та його дружина. Жінка займалася збором даних про позиції протиповітряної оборони, які захищають Дніпро від атак дронів і ракет. Вона фіксувала координати та передавала їх своєму чоловікові, який через месенджери надсилав дані російській ФСБ.
Окрім цього, чоловік підпалив релейну шафу на залізничній лінії та знімав процес для звіту перед кураторами. Зрадники планували здійснити ще кілька підпалів на важливих об’єктах, щоб порушити транспортну логістику українських військ на сході та півдні.
СБУ затримала подружжя та вилучила засоби для підпалу, мобільні телефони з доказами та агітаційні матеріали. За даними слідства, агенти співпрацювали з ФСБ із червня цього року. Чоловікові висунуто підозру у державній зраді, а його дружині — за незаконне поширення інформації про ЗСУ.
- Служба безпеки затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка шпигувала за українськими військовими у трьох областях України.
- СБУ затримала агента воєнної розвідки РФ у Запоріжжі. Він шпигував за українськими військами на південному фронті, цікавлячись геолокаціями командних пунктів, складів боєприпасів та укріпрайонів, а також маршрутами і кількістю техніки ЗСУ.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 жовтня. Загалом, від початку доби відбулося 142 бойових зіткнення.