У ДР Конго поширюється новий штам мавпячої віспи – ВООЗ

Джерело: The Hil

Міжнародні організації охорони здоров’я занепокоєні поширенням у Демократичній Республіці Конго штаму вірусу мавпячої віспи, про мутацію якого мало що відомо.

Вважається, що цей вірус, який циркулює у двох провінціях країни, мутував з клади І, яка є ендемічною для Центральної Африки (на відміну від штаму, похідного від клади II, що вразив США та інші західні країни у 2022–2023 роках).

За даними ВООЗ, нещодавно виявлений штам з’явився приблизно у вересні 2023 року і ризик, пов’язаний із ним, залишається високим.

“Головна відмінність полягає в тому, що відбувається стійка передача вірусу від людини до людини. Це триває вже кілька місяців, і це справді щось нове у випадку з кладою I”, – пояснила експертка з інфекційних захворювань організації “Лікарі без кордонів” Сільвія Йонкер.

У ВООЗ зауважили, що штам, який походить від клади I, є наслідком мутації – і це свідчать про “адаптацію вірусу внаслідок циркуляції серед людей”.

На відміну від форми мавпячої віспи, яка поширилася в західних країнах у 2022 році, новий штам, схоже, не має тісного зв’язку зі статевим шляхом передачі й значно менш небезпечний (смертність від штаму клади ІІ сягає 10%).

За словами Йонкер, приблизно 25 відсотків випадків захворювання припадає на дітей.

Поки що цей штам віспи обмежується ДР Конго, хоча надалі може поширитися на сусідні Бурунді та Руанду й далі.

Зазначається, що вакцина від мавпячої віспи, яку застосовували у США під час спалаху 2022 року, має бути ефективною і проти нового мутованого штаму.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).