У ДТЕК показали одну з розтрощених українських ТЕС після ракетної атаки росіян

Джерело: Максим Тимченко/X

2 квітня генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко оприлюднив відео зсередини однієї з українських ТЕС, що постраждала внаслідок масштабного ракетного обстрілу РФ 22 та 29 березня.

Тимченко констатував надзвичайно складну ситуацію. Він пояснив, 80% генеруючих потужностей компанії втрачено.

5 з 6 наших ТЕС серйозно пошкоджено, що означає 80% генерувальних потужностей компанії втрачено. Ситуація залишається надзвичайно важкою, — зазначено у дописі.

На кадрах — диспетчерська, що повністю функціонувала. Тимченко зауважив, що електростанція живила енергією українські будинки, підприємства, лікарні та школи. Та сьогодні він на власні очі побачив, як Росія перетворила ТЕС на попіл, зазначивши, що це справді жахливий рівень шкоди від ракет і дронів чисто цивільного об’єкта.

Гендиректор ДТЕК наголосив, що дії противника, безумовно, є воєнним злочином. І додав, що тільки завдяки суворим протоколам безпеки та засобам захисту усередині диспетчерської ніхто не загинув та не постраждав.

Тимченко повідомив, що робота з відновлення починається сьогодні.

Нам потрібна термінова допомога від союзників та партнерів у цій місії: у вигляді енергетичного обладнання, інвестицій для створення більш стійкої системи, а також за допомогою політичної підтримки збільшення кількості озброєнь та засобів протиповітряної оборони, щоб зупинити напади на енергетичний сектор України, — мовиться у дописі.

Довідка. 22 березня, під час наймасованішої ракетної атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України, Росія знищила всі енергоблоки Бурштинської ТЕС (Івано-Франківщина) та Ладижинської ТЕС (Вінниччина). Уночі 29 березня, під час масованої ракетно-дронової атаки, війська РФ поцілили у три теплоелектростанції компанії ДТЕК.

  • Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російська атака 22 березня завдала енергетичній інфраструктурі Харківщини найбільших руйнувань за часи війни.
  • За даними Міненерго, ворог бив по енергооб’єктах у Дніпропетровській, Полтавській та Черкаській областях. На Дніпропетровщині після атаки діють графіки аварійних відключень світла.
  • Як відомо, уночі 29 березня російські війська масовано атакували Україну ударними БпЛА та ракетами. Ціль – енергетична інфраструктура.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.