У Фінляндії школяру не дозволили їхати на екскурсію на АЕС через його російський паспорт
Джерело: Yle
У Фінляндії школяра не пустили разом з іншими дітьми на екскурсію в атомну електростанцію Олкілуото, бо той мав російське громадянство.
Подія сталася у листопаді 2024 року. Учень отримав повідомлення, що він не може взяти участь у заході, оскільки народився в Росії.
“Невже керівництво атомної електростанції справді може подумати, що дитина може бути шпигуном? Який сенс заперечувати? Яким чином мій син несе відповідальність за “стан світу”? Це абсолютно расистське, абсурдне і незаконне обґрунтування недопуску школяра на екскурсію”, – обурилась мати школяра.
Йоханна Ахо, менеджерка з комунікацій атомної електростанції, каже, що вони на основі оцінки ризиків у сфері корпоративної безпеки та у співпраці з владою прийняли рішення не дозволяти громадянам Росії та Білорусі відвідувати атомну електростанцію.
“Ми прийняли рішення, засноване на оцінці ризиків і співпраці з владою, що громадянам Росії та Білорусі не буде дозволено відвідувати ядерні об’єкти. Можна увійти до центру для відвідувачів, але відвідування станції неможливе”, – повідомила вона.
- У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.
- Прем’єр-міністр Фінляндії та член коаліції Петтері Орпо заявив, що східний кордон країни залишатиметься закритим.
- Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.
Національний банк України оцінив вплив тарифних воєн у світі на українську економіку.
Сирійський диктатор Башар Асад перед втечею із країни вивіз $500 тис. готівкою, цінності, документи, а також ноутбуки та жорсткі диски із секретною інформацією, розповіли джерела з оточення колишнього лідера. “Евакуація” майна здійснювалася літаком Embraer Legacy 600, який радник Асада з питань економіки Ясар Ібрагім орендував у ліванського бізнесмена Мохамада Вехбе — власника компанії Flying Airlines.
Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. Уряд країни опублікував оновлений список.
Головний міністр індійського штату Тамілнад Мутхувел Карунанідхі Сталін оголосив про премію в розмірі мільйона доларів будь-якій особі чи організації, які допоможуть розшифрувати писемність долини Інда, відкриту в 1920-х роках британським археологом Джоном Маршаллом, який тоді очолював Археологічне управління Індії.
Команда Платформи пам’яті Меморіал 8 квітня презентувала нову версію національного діджитал-меморіалу https://memorial.ua/ і відзначила амбасадорів та хранителів пам’яті – людей, завдяки яким зберігаються імена вбитих росією цивільних і полеглих військових.
Платформа була створена командою Агенції медійного росту “Або” як журналістська ініціатива у березні 2022 року. Відтоді Меморіал перетворився на повноцінну громадську організацію, яка документує історії загиблих українців (наразі налічує майже 10 000 історій цивільних та військових) і працює над створенням нової культури пам’яті в Україні.