У Фінляндії школяру не дозволили їхати на екскурсію на АЕС через його російський паспорт
Джерело: Yle
У Фінляндії школяра не пустили разом з іншими дітьми на екскурсію в атомну електростанцію Олкілуото, бо той мав російське громадянство.
Подія сталася у листопаді 2024 року. Учень отримав повідомлення, що він не може взяти участь у заході, оскільки народився в Росії.
“Невже керівництво атомної електростанції справді може подумати, що дитина може бути шпигуном? Який сенс заперечувати? Яким чином мій син несе відповідальність за “стан світу”? Це абсолютно расистське, абсурдне і незаконне обґрунтування недопуску школяра на екскурсію”, – обурилась мати школяра.
Йоханна Ахо, менеджерка з комунікацій атомної електростанції, каже, що вони на основі оцінки ризиків у сфері корпоративної безпеки та у співпраці з владою прийняли рішення не дозволяти громадянам Росії та Білорусі відвідувати атомну електростанцію.
“Ми прийняли рішення, засноване на оцінці ризиків і співпраці з владою, що громадянам Росії та Білорусі не буде дозволено відвідувати ядерні об’єкти. Можна увійти до центру для відвідувачів, але відвідування станції неможливе”, – повідомила вона.
- У Фінляндії керівництво партії “Союз лівих сил” зняло кандидатуру Ханну Тіайнена, незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах, що відбудуться навесні. Причиною стало його висловлювання про війну Росії проти України.
- Прем’єр-міністр Фінляндії та член коаліції Петтері Орпо заявив, що східний кордон країни залишатиметься закритим.
- Громадяни Росії, які поїхали до Фінляндії після початку війни з Україною, почали отримувати відмови у притулку. Таким біженцям пропонують покинути територію країни добровільно. Видання з’ясувало, що у такій ситуації опинилися щонайменше семеро осіб.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.